EquiRadio.cz: Naslouchejte koním i lidem, kteří jim rozumí!
reklama 11C

reklama

Vištalová obhájila mistrovský titul v paradrezuře

 05.10.2014 21:49 | AUTOR

V neděli 5. října vyvrcholilo v Hradištku u Sadské mistrovství České republiky v paradrezuře volnými sestavami na hudbu. Mistrovský titul po roce obhájila Anastasja Vištalová, ale nejlepší výkony předvedli se svými koňmi němečtí hosté...

reklama 12A
Anastasja Vištalová s Jumbem. Foto Josef Malinovský
 
 
Vůbec nejvyšší procentuální hodnocení obdržela Martina Bezinger s Picarem, jejíž kür ve skupině III rozhodčí ohodnotili 74,67 % a u rozhodčí v písmeni „E“ se dokonce přiblížila k 80% hranici. Nutno však podotknout, že vysoké známky dostala německá dvojice především od dvou českých rozhodčích a Jane McGarel-Groves z Velké Británie přiřkla výsledek výrazně nižšípřesto nejlepší ze všech. O dva procentní body méně získala její krajanka Bettina Sonntag s koně Quell Couleur. Z českých jezdců této kategorie dopadl nejlépe Jan Rous s Lilií, jehož známka vyjádřená v procentech byla 62,17. 
 
Třetí německá reprezentantka – Silvia Logemannstartovala hned se dvěma koňmi ve skupině IA. Ta však ve výsledcích byla spojena s kategoriemi IB a II. Logemann přesto nenašla přemožitele a zvítězila s výsledkem 73,67 % v sedle Rothany a s necelými 70 % skončila druhá s Danjem AS. Třetí místo v nedělním küru této kategorie vybojovala Anastasja Vištalová s Jumbem. „S německými jezdkyněmi se již znám z mezinárodních závodů, přesto je to velkým zpestřením, když s nimi můžeme startovat při domácím mistrovství republiky,“ konstatovala Anastasja Vištalová
 
Nejméně obsazená skupina byla ta s číslem IV. Startovali v ní pouze dva jezdci se třemi koňmi. Dva svěřence sedlal Jiří Giogas, který obsadil přední příčky. Více se mu dařilo s Lancelotem, ale s Agathou byl horší jen o pár desetin procenta. S výraznější ztrátou za ním skončila Zuzana Fialová s Afroditou. 
 
Ještě před udílením mistrovských medailí se předávaly ocenění nejúspěšnějším jezdcům v tzv. „Ceně Zuzky“ pro neklasifikovatelné a začínající jezdce. V té předvedla ze 7 startujících dvojic nejlepší výkony Barbora Voslařová s Jumperem. „Na tomto mistrovství startuji poprvé, a tak je pro mě milým překvapením, že se rozhodčím naše výkony natolik líbily, aby stačily na vítězství,“ přiznala jezdkyně. Za ní skončily Petra Nálepková a mladičká Tereza Dubská.
 
Mistrovství České republiky se hodnotí napříč všemi kategoriemi dle nejvyšších známek v rámci všech tří kol soutěže. Jedinou změnou oproti loňskému roku nakonec je bronz pro Jiřího Giogase, který na tomto stupínku vystřídal Jana Rouse. Ten letos skončil až pátý za Janou Beruškovou. Stříbro obhájil Lukáš Hnát, stejně jako zlato Anastasja Vištalová. „Obhajoba to určitě jednoduchá nebyla, ale jsem moc ráda, že se nám tento úspěch podařilo opět zopakovat,“ uvedla spokojená vítězka, která má letos za sebou mj. svoji premiérovou účast na Světových jezdeckých hrách v Normandii. 
 
Záznam z mistrovství ČR v paradrezuře přinese Česká televize na programu ČT Sport v sobotu 11. října od 18.30 hodin. Reportáž odvysílá také v Paralympijském magazínu. 


reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace