reklama 11B


Ondřej Zvára se v Opavě představil ve skvělé formě

 30.08.2018 10:14 | AUTOR

ikonka

Deváté kolo Českého skokového poháru se konalo v Opavě během posledního srpnového víkendu. V reportáži EquiTV vám nabídneme souhrn z nedělních vrcholů, včetně Velké ceny, v které dominoval český reprezentant Ondřej Zvára.

reklama 12C

REPORTÁŽ Z OPAVY MŮŽETE SLEDOVAT TADY

Český skokový pohár nabírá na obrátkách. V Opavě Kateřinkách se ve dnech 23. až 26. srpna jelo již deváté kolo. 

Prvním z nedělních vrcholů čtyřdenního mítinku bylo dílčí finále Czech Junior Cupu, které bylo postavené jako hendikep s překážkami do 120 respektive 125 centimetrů. O vítězi rozhodovalo rozeskakování šesti dvojic, z nichž jen dvě překonaly i zkrácený kurz bez zaváhání. Nyna Bartoňková v sedle hřebce Crada von Wichenstein projela cílem s nulou v čase 36,49 sekundy a brala tak druhé místo. O tři desetiny sekundy rychlejší byla Lada Srovnalová s klisnou Campari 6, která si tak dojela pro nejvyšší bodový příděl. V tabulce juniorské túry je v mladší kategorii jezdců od 12 do 15 let na čele Natálie Kovářová, mezi staršími juniory do 18 let je na průběžné první příčce Veronika Vacková.

Na jezdce v kategorii U25 čekala kvalifikace pro celoroční finále, jehož překážky dosahovaly výšky 135 centimetrů. Také v této soutěži přišlo po osmi čistých jízdách ke slovu rozeskakování a v něm velmi těsný souboj o nejvyšší příčku. Dvojice Alžběta Vojtková a Catero Invest nakonec skončila druhá. Vítězství jí uniklo o pouhých 62 setin sekundy. Právě o tolik byl rychlejší Michal Žilinský, který s Kairou překonal rozhodující kurz taktéž bez trestných bodů – v čase 47,40 sekundy. Nejvyšší pozici na žebříčku túry pro jezdce do 25 let drží Miroslava Škanderová se 77 body, o 4 body méně má druhá Kateřina Málková a s odstupem dalších 2 bodů za nimi jsou shodně třetí Václav Staněk a Kristýna Nechanická.

Absolutním vrcholem celého mítinku byla Kofola Velká cena Opavy s finále pro deset nejlepších dvojic základního kola, jehož překážky dosahovaly výšky 145 centimetrů. Přemysl Adam s běloušem Cachasem překonal základní část soutěže s jednou chybou a druhé jízdy finálové desítky zahajoval. Napodruhé nezaváhal a výsledkovou listinou se posunul na konečnou pátou příčku. Se dvěma koňmi postoupil do rozhodující části Ondřej Zvára. Prvním byl plemenný hřebec Quimero M, který má letos vynikající formu. Tu potvrdil i v Opavě. Dvojice procválala cílem opět s nulou a s časem 45,45 sekundy se ujala vedení. Dalším jezdcem ve startovním pořadí byl Ondřej Pospíšil se Zandriem. Ten bezchybného Zváru ohrozit nemohl, přinášel si totiž čtyři trestné body ze základní jízdy. Ve finále k nim přidal dalších 23 a pořadí TOP10 tak uzavřel.

Jeden z nejvýraznějších účastníků skokového poháru Marek Klus se rovněž probojoval mezi elitní jezdce. K jedné chybě ze základního kola však přidal s Carebisem ještě dvě shození a spokojit se musel s devátým místem. Úspěšnou sezonu prožívá Matěj Kotalík. V Opavě se do rozhodující části Velké ceny dostal s oldenburským valachem Sir Sidem. Celkově nasbíral po chybě v každé jízdě osm trestných bodů a skončil sedmý. S chybou přicházela do kolbiště také Tina Šalková v sedle bělky Frascati Van Ter Hulst, takže Ondřeje Zváru z vedoucí pozice nemohla sesadit. Napodruhé si však přesto spravila chuť čistou jízdou. Ta jí vynesla nakonec na čtvrté místo.

Také slovenský jezdec Igor Šulek na koni Wavo Aramis začal s jednou chybou. Ve finále předvedl vůbec nejlepší výkon ze všech a s konečnými čtyřmi body se zařadil na druhé místo. Marek Hentšel se představil s hřebcem jménem Trend D´Elsendam Z, ale po slibném začátku, z něhož si přinášel jeden trestný bod, přišla další dvě shození. V konečném pořadí tak obsadil až osmou příčku. Posledním, kdo mohl odsunout z nejvyšší pozice vedoucího jezdce, byla Dominika Hrubešová, která s valachem Chardone v základní jízdě nezaváhala. Napodruhé však přišla jedna chyba a dvojice skončila celkově šestá.

Úplně poslední přicházel do kolbiště Ondřej Zvára s druhým ze svých svěřenců. Věděl, že vítězství má s jedním či druhým koněm jisté. S Chaccolanem nakonec shodil jednu překážku a dosažený čas stačil na pomyslný bronz. Zároveň však mohl oslavovat první místo, které udržel ve dvojici s Quimerem. Do konce letošní série zbývají dvě kola. Ve vedení bodování Českého skokového poháru je nadále Jan Chýle s 65 body. Pouhé dva body na něj ztrácí Marek Klus a třetí je s odstupem deseti bodů stále Ondřej Pospíšil. Ze čtvrtého místa odsunul Jana Štětinu Matěj Kotalík a se 47 body je členem elitní čtyřky.

Nezkrácený video záznam všech zmiňovaných soutěží najdete na našem webu s adresou www.equitv.cz.Štítky: OpavaČSPEquiTV
reklama 13A
Diskuze

Přidávat příspěvky mohou pouze registrovaní uživatelé.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace