Červencové závody na Suché

05.07.2016 15:57 | AUTOR

ikonka První prázdninový víkend zahajoval Jezdecký klub Hřebčín Suchá Červencovými závody. S odbytím deváté hodiny ranní odstartovala Hobby soutěž – parkur do 80cm na limitovaný čas, v kterém se nejvíce dařilo Tereze Veselé s Gerderiekou...
...jelikož se nejvíce přiblížily limitu stanovenému na 64 sekund. Druhé místo obsadila kladrubská dvojice Petr Pazderka a Sagira-K, třetí Markéta Studená a Lucky Illyrius (SJK SZeŠ Lanškroun). Druhou soutěží byl parkur stupně „Z“, taktéž na limitovaný čas. Zvítězila v něm úplně poslední dvojice na startovní listině – Michaela Škeříková a Prinz Claire (JK Sloupnice), jejichž odchylka od limitu byla 0,05s. Jiří Skřivan a Amor 15 (Stáj Manon) dokončili na druhé příčce, na třetí pak Hana Kopecká a Guinete „B“ ze Stáje Kincl. Parkur stupně „ZL“ se již jel s návazným rozeskakováním, do kterého se ze 41 startujících dvojic probojovalo dvojic třináct. Nejrychleji v cíli druhé fáze byla Anna Siatková a Kip 1 z Jezdeckého Klubu Orličky. Domácí Štěpánka Zavoralová dojela do cíle o 0,18s sekundy pomaleji a obsadila tak druhé místo, třetí dokončil Jiří Skřivan a Sangris Boy. Z Olomouce si přijel pro vítězství v dvouhvězdové „L“ Ladislav Vachutka v sedle Nathali (ESC Olomouc). Stříbrnou pozici ukořistila domácí Jana Halámková s Cornelou 1, třetí Zdeněk Strádal a Le Mans 1 (JPS Vanice). Vrcholem celého programu byl parkur stupně „S**“. Pouze dvě dvojice dokázaly překonat nástrahy parkuru z dílny stavitele Oldřicha Sojky bez chyb v obou fázích. O fous rychlejší byl Aleš Richter s Lotosem 6 reprezentující JK Stáj Machovi před domácím Jiřím Skřivanem s Flying Star 1. Trojici nejlepších uzavřel Jiří Skřivan se svým druhým koněm Con Cosmos, který sice nechyboval, ale inkasoval dva trestné body za čas. Domácí se radovali i ze čtvrté a páté pozice na výsledkové listině – čtvrtá byla Štěpánka Zavoralová a pátý Jiří Skřivan ml. Parkurový program na Suché bude pokračovat druhý týden v srpnu chovatelskými závody KMK a Srpnovými závody. Jste srdečně zváni!