VÍTÁME VÁS! Prolistujte si web JEZDCI.CZ celý. Nabízí mnohem víc, než najdete na titulce!|20.9. od 10.00 hod.: Sledujte zahájení výstavy KŮŇ 2019 v Lysé nad Labem ŽIVĚ na EquiTV.cz|21.9. od 8.45 hod.: Velká cena Martinic 2019 ŽIVĚ. Sledujte Český skokový pohár na EquiTV|22.9. od 8.00 hod.: Finále Českého skokového poháru 2019 z Martinic ŽIVĚ na EquiTV.cz|22.9. od 9.45 hod.: MČR ve voltiži 2019 hostí Frenštát. Nedělní program vysílá ŽIVĚ EquiTV|EQUINET představuje nejširší nabídku prezentace kolem koní na rok 2020|Jezdecký kalendář 2020 s vašimi snímky. Je tady fotosoutěž Rok s koňmi - KLIKNĚTE!|Připravujeme stolní Jezdecký kalendář 2020. Zapojte se do soutěže Rok s koňmi!|Knižní novinka Fitness pro jezdce|NAVŠTIVTE:|Jezdecká inzerce.CZ - ZDARMA, SNADNO A RYCHLE! - www.jezdeckainzerce.cz|Recenze na knihu Konejšivé signály a řeč těla u koní|Dostihy nově na Jezdci.cz!|JEZDECKÝ ZPRAVODAJ|REGISTRUJTE SVŮJ E-MAIL a odebírejte INFORMACE O NOVÝCH ČLÁNCÍCH!|ZVEME VÁS:|18. - 22. 9. Martinice - Finále Českého skokového poháru|18. - 22. 9. Těšánky - MČR spřežení|19. - 22. 9. Hradištko - Finále KMK v drezuře|20. - 22. 9. Frenštát - MČR ve voltiži|21. - 22. 9. Olomouc - drezurní závody|26. - 29. 9. Hradištko - skoky|27. - 29. 9. Zduchovice - skoky|28. - 29. 9. Olomouc - skoky|5. - 6. 10. Brno VFU - MČR v paravoltiži|4. - 6. 10. Martinice - Czech Riders Games|NAVŠTIVTE:|EquiTV.cz|YouTube EquiTV|Přidej se k JEZDCI.CZ na FACEBOOKU!|Sledujte nás také na INSTAGRAMu!|Unikátní MONITORING článků a dění kolem koní z různých zdrojů|Jezdectví na ČT Sport|Nechte si posílat Jezdecký zpravodaj na e-mail|Jezdectví na TV Sport 5|Koňskéknihy.cz - nejvíce knih o koních na jednom místě|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|závodiště Velká Chuchle|Olomouc|Martinice|Zduchovice|Panská lícha|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|Hořovice|PODPORUJEME:|Český skokový pohár|Zlatá podkova|Sport Forte - poháry, medaile, sportovní ceny|EQUINET|KONĚ NA PRODEJ|ŠIROKÁ NABÍDKA VYBAVENÍ PRO JEZDCE|PRÁCE U KONÍ|NABÍDKA USTÁJENÍ|PROMO AKCE: 2x kloubní výživa Geloren za 2.222 Kč|Chraňte své koně proti hmyzu! KLIKNĚTE!|Tekuté mýdlo na čištění kůže|Nejoblíbenější značka pro péči o koně|NÁSTĚNKA JEZDCI.CZ - další místo pro vaši inzerci ZDARMA!|NÁKUPY:|JEZDECKYOBCHOD.cz|Vše pro chov koní|NOVINKA: Farnam Koňský gel - kostivalový masážní|Geloren jen za 1250 Kč|Chladící a uklidňující gel|Špičkový lesk na hřívu a ocas|Flexus® Bandage - revoluční elastická víceúčelová bandáž|Unikátní mast na kopyta|Šampon pro světlé koně|Kvalitní repelenty pro koně|Šampón pro Vás i Vašeho koně|PREMIUM PROGRAM EQUITV|Zdravá výživa pro skvělou kondici|Nejúčinnější kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou|Ochrana proti hmyzu

První drezurní mistři ČR 2019: Lumbachová, Skřivanová a jižní Morava

13.07.2019 17:00 | AUTOR: Josef Malinovský |
FOTOGALERIE

V Královicích se v sobotu 13. července rozdávaly první medaile v rámci mistrovství České republiky 2019 v drezuře. Již v dopoledních hodinách vyvrcholily kategorie dětí, mladších juniorů a rozhodující kolo absolvovali i účastníci soutěže družstev.

Velmi napínavá byla v Královicích u Slaného při mistrovství České republiky v drezuře 2019 soutěž dětí. Úvodní kolo vyhrála Johana Vášáryová s Hannah Montanou, ale další dvě kola jí předstihla Marie Lumbachová s Colindou Valk. Celkové skóre 69,167 % jí zajistilo zlatou medaili České jezdecké federace. Johana Vášáryová skončila s výsledným hodnocením 68,730 % na druhém místě. Z bronzu se radovala Ema Havlenová v sedle Basilie. Ta dokončila s 67,362 %.

Podobně napínavá byla i soutěžní kategorie mladších juniorů. Eliška Skřivanová s Farewell dokázala dvakrát zajet nejlépe ze všech, ale poslední den se jí již tolik nedařilo a dojela třetí. Přesto jí 68,893 % na mistrovský titul stačilo. Nejlepší volnou sestavu předvedla Julie Sekaninová na Furiosovi XXV-8 (Red Fernet). První dva dny byla druhá a druhá byla i celkově, když její výsledná známka byla 68,664 %. Třetí příčku obsadila Jana Táboříková s Janne 1. Ta přitom ve čtvrtek byla až čtvrtá, v pátek třetí a v sobotu druhá. Procentuální hodnocení za všechny tři úlohy měla 67,568 %.

V soutěži týmů se radovali z prvenství zástupci jižní Moravy. Druzí se umístili Jihočeši a třetí jezdci Pražské oblasti ČJF.

Stejně jako v sobotu, i v neděli odvysílá celý program drezurního mistrovství České republiky živě internetová televize EquiTV.cz. Postupně jsou zařazovány video záznamy jednotlivých soutěží. Klikněte na www.equitv.cz.