Jiří Nesvačil je v Cáchách po maratonu čtrnáctý. Jeho otec pak dvacátý

V sobotu 18. září pokračovaly vozatajské soutěže při CHIO Aachen 2021 maratonem, který český reprezentant Jiří Nesvačil junior dokončil jako dvanáctý v pořadí. Po dvou zkouškách zůstává na 14. příčce, kterou obsadil i v úvodní drezuře.
19.09.2021 09:43  |  Autor: Josef Malinovský  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Vedení v soutěži spřežení při CHIO Aachen 2021 se po sobotním maratonu ujal Ijsbrand Chardon z Nizozemska, který byl v terénní zkoušce třetí a v kombinaci se čtvrtým nejlepším výsledkem v drezuře má 161 bodů.

Na druhou příčku se posunul díky vítěznému maratonu jeho krajan Koos de Ronde, jenž v součtu nasbíral 167,17 bodů. Jen o čtyři desetiny více má pak Mareike Harm z Německa. Lídr po drezuře Boyd Exell z Austrálie má 167,96 bodů a je aktuálně čtvrtý. Maraton dojel až jako patnáctý.

Dílčí dvanácté místo zaznamenal v sobotu Jiří Nesvačil junior, ale v průběžném pořadí to pro něj posun neznamenalo. Se 186,76 body je před závěrečným parkurem, v němž se mu tradičně daří, čtrnáctý. Jeho otec v obou zkouškách dojel na 20. místě a po dvou částech má 248,75 bodů.