Halový kros v Ženevě: Téměř dva kilometry skrz jezírko a dvě arény

Ženevská halová soutěž Indoor Cross Country je výjimečná. Jezdí se od roku 2014 a dvojice během ní absolvují 1800 metrů dlouhou trasu vedoucí skrz dvě arény. Soutěž ročníku 2019 se jela v pátek 13. prosince a vyhrál jí Ir Cathal Daniels.
13.12.2019 20:00  |  Autor: Lucie Spiwoková  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Dvě haly, 1800 metrů a na třicet „přírodních“ překážek včetně jezírka, to je Indoor Cross Country, soutěž, jež se koná už šestým rokem při závodech CHI v Ženevě. Každoročně přiláká TOP jezdce všestrannost.

Letos patřil k největším hvězdám nizozemský reprezentant Tim Lips. Ten však s valachem Herby nasbíral 11 trestných bodů a dokončil na šesté příčce. Dlouho vedl loňský vítěz Ir Padraig McCarthy v sedle klisny Roseamber Lancuest, ale ani on nakonec nezvítězil. Porazil ho jeho krajan Cathal Daniels na hnědákovi Alcatraz, jenž do cíle dovezl pouhé čtyři trestné body. Padraig McCarthy skončil třetí. Na druhé místo se mezi ně dostala francouzská dvojice Karim Florent Laghouag a Punch de l´Esques.