VÍTÁME VÁS! Prolistujte si web JEZDCI.CZ celý. Nabízí mnohem víc, než najdete na titulce!|EQUINET představuje nejširší nabídku prezentace kolem koní na rok 2020|Knižní novinka Fitness pro jezdce|NAVŠTIVTE:|Jezdecká inzerce.CZ - ZDARMA, SNADNO A RYCHLE! - www.jezdeckainzerce.cz|Recenze na knihu Konejšivé signály a řeč těla u koní|Dostihy nově na Jezdci.cz!|JEZDECKÝ ZPRAVODAJ|REGISTRUJTE SVŮJ E-MAIL a odebírejte INFORMACE O NOVÝCH ČLÁNCÍCH!|ZVEME VÁS:|NAVŠTIVTE:|EquiTV.cz|YouTube EquiTV|Přidej se k JEZDCI.CZ na FACEBOOKU!|Sledujte nás také na INSTAGRAMu!|Unikátní MONITORING článků a dění kolem koní z různých zdrojů|Jezdectví na ČT Sport|Nechte si posílat Jezdecký zpravodaj na e-mail|Jezdectví na TV Sport 5|Koňskéknihy.cz - nejvíce knih o koních na jednom místě|PARTNERSKÉ AREÁLY:|Dostihový spolek Pardubice|závodiště Velká Chuchle|Olomouc|Martinice|Zduchovice|Panská lícha|Hradištko|Královický dvůr|NH Kladruby n. L.|Hořovice|PODPORUJEME:|Český skokový pohár|Zlatá podkova|Sport Forte - poháry, medaile, sportovní ceny|EQUINET|KONĚ NA PRODEJ|ŠIROKÁ NABÍDKA VYBAVENÍ PRO JEZDCE|PRÁCE U KONÍ|NABÍDKA USTÁJENÍ|PROMO AKCE: 2x kloubní výživa Geloren za 2.222 Kč|Chraňte své koně proti hmyzu! KLIKNĚTE!|Tekuté mýdlo na čištění kůže|Nejoblíbenější značka pro péči o koně|NÁSTĚNKA JEZDCI.CZ - další místo pro vaši inzerci ZDARMA!|NÁKUPY:|JEZDECKYOBCHOD.cz|Vše pro chov koní|NOVINKA: Farnam Koňský gel - kostivalový masážní|Geloren jen za 1250 Kč|Chladící a uklidňující gel|Špičkový lesk na hřívu a ocas|Flexus® Bandage - revoluční elastická víceúčelová bandáž|Unikátní mast na kopyta|Šampon pro světlé koně|Kvalitní repelenty pro koně|Šampón pro Vás i Vašeho koně|PREMIUM PROGRAM EQUITV|Zdravá výživa pro skvělou kondici|Nejúčinnější kloubní výživa s kyselinou hyaluronovou|Ochrana proti hmyzu

Devadesátka EquiTV: Jadlovský a Suchá prvními mistry republiky 2019

06.06.2019 07:35 | AUTOR

O první mistrovské tituly se bojovalo v Budislavicích. V sobotu 1. června se tam jelo MČR ve vytrvalosti spojené s mezinárodními závody. Zlato získal senior Petr Jadlovský a Kateřina Suchá mezi juniory a mladými jezdci. Podívejte se na Devadesátku.

DEVADESÁTKU Z BUDISLAVIC NAJDETE ZDE

O první mistrovské tituly se letos bojovalo v Budislavicích na Plzeňsku. V sobotu 1. června se tam jelo mistrovství České republiky ve vytrvalosti spojené s mezinárodními závody kategorie CEI.

Novinkou byl oddělený start mezinárodních soutěží a mistrovství České republiky, pokud se tedy konkrétní jezdci a koně neúčastnili zároveň obou dvou kategorií. V takovém případě startovali s mezinárodní skupinou. Šestici jezdců v mezinárodní soutěži CEI s dvěma hvězdami čekala trasa dlouhá 120 kilometrů, na kterou se vydali přesně v šest hodin ráno.

S patnáctiminutovým odstupem po nich vyrazil Petr Jadlovský v sedle klisny Bint Akkry. Tento zkušený český reprezentant byl tentokrát hodnocen pouze do národního šampionátu. Do cíle dorazil jako novopečený mistr České republiky v kategorii seniorů. Celkem na zdolání 120 kilometrů potřeboval 8 hodin a 22 minut. Druhé místo obsadila Lucie Krejčová, která se vedle stříbra z mistrovství republiky mohla radovat z vítězství v mezinárodní soutěži CEI, kam se výkon Petra Jadlovského nezapočítával.

Pro juniory a mladé jezdce byla připravená trasa měřící 80 kilometrů. Jedinou jezdkyní nahlášenou samostatně do národního šampionátu byla Kateřina Suchá na Lucií Ferrou. Do cíle poslední třetí etapy dojela v čase 4 hodiny 48 minut a 31 minut a zajistila si tak zlatou medaili a titul mistryně republiky. Velmi těsný byl souboj o další pozice na stupních vítězů. Druhá nakonec dojela Justina Sedláková na AE Egyptian Hakeem. Ta zároveň obsadila první místo v CEI s jednou hvězdou. O pouhé dvě sekundy porazila Kateřinu Vavruškovou, jež brala s klisnou Samantou mistrovský bronz a v mezinárodním hodnocení skončila druhá.