Velká cena C-E-T v Lysé nad Labem pro Novotného

Jakub Novotný v sedle Perryho 1 svým prvním startem nejen v rámci Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, ale zcela prvním v sezoně 2015 dosáhl v neděli 22. března na vítězství ve Velké ceně Czech Equestrian Teamu. Jediný dokončil obě kola bezchybně…
22.03.2015 21:00  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Jakub Novotný a Perry 1. Foto Kateřina Návojová

Hlavní skokovou cenou, která uzavírala celý pětidenní Jezdecký festival v Lysé nad Labem, byl parkur stupně ST** (140 centimetrů) hodnocený s finále pro desítku nejlepších. Zatímco první kolo Zdeňka Krpely dokázalo překonat šest jezdců bezchybně, ve finále se to podařilo pouze dvěma účastníkům. Přitom jako jediný si dvě nuly na konto připsal Jakub Novotný a Perry 1. „Byl to sice risk přijetna poslední soutěž, neboť tato hala je přeci jen specifická, ale s Perrym jsme toho již spolu hodně zažili a věřil jsem, že si to můžeme dovolit,“ popsal vítěz. „Našim cílem bylo překonat základní kolo bezchybně a mít tak dobrou pozici do finále. To se podařilo a jsem moc spokojený, jak to dopadlo,“ doplnil. Jeho další přípravy budou směřovat na venkovní kolbiště a cílem budou Velké ceny v rámci Českého skokového poháru či mistrovství České republiky

Po prvním místě ve Velké ceně Czech Equestrian Teamu sahal také vítěz sobotní závěrečné soutěže a reprezentant právě Czech Equestrian Teamu, Jaroslav Hatla s Caramouchem Z. Ti předvedli nejrychlejší jízdu prvního kola a nastupovali tak do finále jako poslední. Přestože v něm dosáhl na lepší čas než Jakub Novotný, chyba na dvojskoku ho připravila o vítězství. Musel se tak spokojit i s tak pěkným třetím místem, neboť taktéž s jednou chybou a nejlepším časem ve finále se jako druhá umístila Naghmeh Khanjani a Caecilia R.

Během dne se dařilo ještě Markétě Míkové, která s Pay Day jako nejmladší jezdkyně celého startovního pole zvítězila v soutěži L**. Na parkuru stupně S** nikdo nestačil na posledního startujícího Petra Koželuha s Wouterem

Fabrizio Sigismondi a Trevis Jospo. Foto Kateřina Návojová

Již pátý a zároveň finálový nedělní den nabídl také dopolední program, během něhož se závodilo v drezurním obdélníku až do stupně TT, Grand Prix jedoucí se jako volná sestava na hudbu. Ozdobou těchto drezurních soutěží byl úřadující mistr České republiky Fabrizio Sigismondi, který se v sedle Trevise Jospo představil právě v nejnáročnější úloze, v níž s přehledem zvítězil. Od rozhodčích dostal hodnocení 70,041 %. „Trochu jsem se obával, jak bude můj kůň na halu, světla a hlavně diváky reagovat, ale bylo to skvělé. Moc se mi to líbilo a kůň se choval velmi dobře. Určitě se sem rád vrátím i další rok,“ popsal vítěz hlavní drezurní soutěže, která se jela jako cena České jezdecké federace. V druhé místo obsadila Alena Ticová a Counter-Star, tedy stejná dvojice, která dosáhla na tuto příčku i v předešlé soutěži IM jedoucí se taktéž jako volná sestava. Nejlepší s téměř 69 % byla Petra Parašínová a Santini Boy. Ve zbylých dvou úlohách se dařilo Haně Vašáryové se So Easy V (SG/2009) a jezdkyni Valeriya Belozerskih s Handiness (vJ/2009).

Drezurní a parkurové soutěže tak uzavřely druhý ročník Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem, který probíhal ve dnech 18. – 22. března. Opět se těšil velké divácké návštěvnosti a také několika významných hostů (např. Josef Váňa, Bolek Polívka, Veronika Žilková či Martin Stropnický), kteří si nenechali ujít alespoň jeden den těchto pětidenních závodů, které nabídly oficiální soutěže ve čtyřech jezdeckých disciplínách pod hlavičkou České jezdecké federace.

Jezdecký festival mohli sledovat nejen diváci na výstavišti v Lysé nad Labem, ale také u televizních obrazovek, resp. u monitorů. Celých pět dní totiž dění přenášela Česká televize na svém webovém portálu. Všechny on-line přenosy jsou zpětně k dispozici k zhlédnutí ze záznamu prostřednictvím i-Vysílání ČT. Navíc ČT Sport odvysílá ve středu od 11.00 hodin hodinový sestřih z této akce.