Triumf Pénélope Leprevost v antverpské Grand Prix

Francouzská jezdkyně Pénélope Leprevost se v sedle klisny Flora de Mariposa radovala z vítězství v Grand Prix v Antverpách. Připsala si tak nejvyšší bodový příděl do žebříčku Longines Global Champions Tour. Také body za druhé místo jdou do Francie…
24.04.2016 10:18  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Foto v galerii: LGCT / Stefano Grasso

Sobota 23. dubna přinesla při třetím kole LGCT v Antverpách jeden z vrcholů celého mítinku - soutěž Grand Prix. Překážky prvního kola parkuru, který postavil Luc Musette dosahovaly poctivých 160 cm. Kurz přesto překonalo bez trestných bodů čtrnáct jezdců, jeden měl bod za čas. Osmnáctku startujících do druhého kola tak doplnili ještě tři jezdci s jednou chybou. Nejlépe si po první jízdě stál Simon Delestre, který do Antverp přijel obhajovat vítězství z Grand Prix 2015.

Zklamáním bylo druhé kolo pro Harrieho Smolderse, jenž přicházel s nulou, ale po pro jeho koně Emeralda N.O.P. neobvyklém odmítnutí poslušnosti inkasoval 6 bodů a klesl výsledkovou listinou dolů. Stejně tak nevyšla druhá jízda také dalším čistým jezdcům. Eric Lamaze v sedle Chacco Kida dvakrát chyboval stejně jako Audrey Coulter na Capital Colnardo

Naopak pět dvojic neinkasovalo trestné body ani v jednom z kol a postoupilo do rozeskakování. Američanka Lauren Hough s Ohlala v něm jednou chybovala a dojela pátá. Čistě a s časem 36,44 dojela Meredith Michaels-Beerbaum na Unbelievable, což stačilo na čtvrté místo. Třetí byl Švéd Rolf-Göran Bengtsson s Casallem ASK.

Závěr rozeskakování byl neskutečně napínavý. V okamžiku, kdy do kolbiště jako poslední vstupoval Simon Delestre, který je vítězem GP v Antverpách 2015 a momentálně vedoucím jezdcem FEI světového žebříčku, vedla jeho krajanka Pénélope Leprevost. Přestože předvedl rychlou a obratnou jízdu, nakonec na Leprevost o více než půl sekundy nestačil. Ta si pochvalovala formu své klisny, pro kterou to bylo letos první pětihvězdové skákání od CSI v Ženevě

Delestre, kterému se tak nepodařilo obhájit vítězství z loňského roku, řekl: „Vyhrál jsem tadytřikrát, Pénélope byla dnes prostě lepší. Na kolmák po kombinaci bylo možné jít na osm nebo sedm cvalových skoků, sedm mi přišlo pro mě riskantní, proto byla Pénélope rychlejší. Jsem spokojený s koněm, je to jeho první CSI5* po Ženevě, a také bych chtěl pochválit stavitele, že pro jezdce připravil výzvu a perfektní rozeskakování“.

Také Bengtsson byl spokojený s výkonem Casalla, k němuž řekl: „je to vážně fantastický kůň, rok od roku je lepší, tady to zase dokázal. Jsem rád, že jsme byli třetí. Casall je hřebec s prostorným cvalem, takže jsem si musel více zajíždět v obratech.“

Velké ceně předcházela soutěž v honebním skákání s překážkami do 145 cm. Jejím vítězem se stal miláček domácího publika Gregory Wathelet s Quasi Modo Z, který dokončil v čase 62,31 sekund. Druhé místo obsadil Ital Emanuele Gaudiano na Carllottě a třetí příčku brala belgická jezdkyně Gudrun Patteet na Sea Coast Calypso v.d. Zuuthoeve