Rolex Grand Prix ve Windsoru pro Kenta Farringtona

Do anglického Windsoru se na pětihvězdové závody CSI sjela elita současné parkurové scény. V neděli 14. května se konalo Rolex Grand Prix, kde zvítězila současná světová jednička Kent Farrington v sedle Sherkan D’Amaury…
14.05.2017 21:45  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Kent Farrington, ilustrační foto: FEI / Anthony Trollope

Opravdu nabitou startovní listinu zvučnými jmény měla nedělní soutěž Rolex Grand Prix. Z celkového počtu třiceti koní se parkurem s výškou překážek 160 cm probojovala do rozeskakování dvanáctka bezchybných.

Nejrychlejší čas v rozeskakování měl Eric Lamaze. Ten v sedle Fine Lady 5 zvládl nástrahy parkuru za 37.52 vteřin. O vítězství ho však připravily čtyři trestné body, které inkasoval během rozeskakování. Jeho výkon tak stačil až na výslednou osmou příčku.

Druhým nejrychlejším byl Kent Farrington. Vedoucí jezdec světového žebříčku spolu s Sherkan D’Amaury absolvoval rozeskakování v čase 39.97 sekund. Italský jezdec Lorenzo de Luca získal stříbro. Za něj se na třetí příčku výsledkové listiny postavili Scott Brash a Ursula XII.