První kolo finále drezurního SP pro Minderhouda

Ve švédském Göteborgu začalo finále Reem Acra FEI Dressage World Cup, tedy jeden z vrcholů letošní drezurní sezony. V pátek 25. března se jela první úloha úrovně Grand Prix a jejím vítězem se stal Hans Peter Minderhoud na Glock´s Flirt.
25.03.2016 16:18  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

První kolo finále Světového poháru v drezuře vyhrál Hans Peter Minderhoud na Glock´s Flirt. Foto: FEI / Roland Thunholm

Přestože při finále drezurního Světového poháru nestartují někteří jezdci absolutní špičky, i tak je o výborné sportovní výkony postaráno. První kolo na úrovni Grand Prix vyhrál v pátek 25. března člen zlatého nizozemského týmu z ME 2015 Hans Peter Minderhoud v sedle koně Glock´s Flirt. Jejich výkon byl ohodnocen známkou 76,871 %.

Druhá dojela domácí dvojice Tinne Vilhelmson Silfvén a Don Aurellio, která dostala 76,500 %. Také třetí dvojice startuje v barvách Švédska, Patrik Kittel a Watermill Scandic, jejichž známka byla o pouhou jednu desetinu nižší.

O vítězi finále se rozhodne v druhém kole. To se koná v neděli 27. března a vypsané je jako Grand Prix Kür