Petřek s Hroudou a Nesvačilem mistry ČR spřežení

V neděli 25. září se v Heřmanově Městci udílely mistrovské medaile nejlepším vozatajům za rok 2016. V kategorii čtyřspřeží uhájil v parkuru svoji vedoucí pozici po maratonu Jiří Nesvačil junior. Za ním skončili jeho otec Jiří a bratr Radek...
26.09.2016 09:09  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Foto v galerii Šárka Veinhauerová

Ve dvojspřeží i díky výbornému parkuru nakonec zvítězil Josef Hrouda, který vedl již po drezurách, jen maraton zvládljako 4. v pořadí. Ten naopak vyšel nejlépe Josefu Drábkovi, jenž se za závěr šampionátu radoval ze stříbrné medaile. Bronz si pověsil na krk Jaroslav Pavel. Byl třetí v maratonu i na parkuru mezi kužely, pouze drezuru dokončiljako pátý

V jednospřeží zvládl na jedničku drezuru i maraton Jaroslav Petřek. I když dojel v parkuru až osmý, celkově mu to na vítězství stačilo. Prvenství v závěrečné části soutěže vybojoval Jiří Koníř a i díky tomu si z Heřmanova Městce odvezl stříbro. S odstupem deseti bodů skončila na 3. místě Markéta Jelínková.

Mistrovská soutěž se jela i v kategorii dvojspřeží pony. Tu zcela ovládl Erik Zuvač. První byl v maratonu i v parkuru, v drezuře byl pátý. Nejlepší drezurní úlohu předvedla Monika Pospíšilová, ale maraton jí nevyšel úplně podle představ, a tak se musela nakonec spokojit s 3. příčkou za Milanem Kořínkem.

Kompletní výsledky najdete v příslušném záznamu závodů – viz odkaz níže...