Němci přišli o stříbrné medaile z ME ve Strzegomi

Mezinárodní jezdecká federace FEI oznámila na svém webu, že po více než čtvrt roce po mistrovství Evropy ve všestrannosti mění pořadí týmů na medailových pozicích. Německo přijde kvůli nálezu kontrolované látky u koně o druhé místo.
06.12.2017 15:48  |  Rubrika: Ostatní  |   FANCLUB
Julia Krajewski a Samourai du Thot při CCI4* Luhmuehlen. Foto: FEI / Eric Knoll

Medaile pro týmy na ME seniorů ve všestrannosti, které se konalo v srpnu 2017 ve Strzegomi (POL), musely být přerozděleny.  Kůň Julie Krajewski (GER) Samourai du Thot byl pozitivně testován na Firocoxib – kontrolovanou látku v rámci pravidel FEI. Pozitivní byly vzorky A i B, jezdkyně musí uhradit 1500 CHF pokutu a 2000 CHF náklady řízení.

Dvojice byla diskvalifikována, což ovlivnilo i pozici celého německého týmu, jehož byla Krajewski členkou. Tým původně dokončil na druhé příčce. Po přepočtu, který FEI provedla, se propadl na pozici číslo 10.

Stříbro získali dodatečně Švédi, bronz pak Italové, kteří byli původně čtvrtí. Pořadí jednotlivců na stupních vítězů zůstalo nezměněno.

Nové pořadí týmů je následující: 1. Velká Británie, 2. Švédsko, 3. Itálie.

Zdroj: web FEI