Neděle rozhodla o medailistech z MS jednospřeží

V Kronenbergu v Nizozemí se ve dnech 30. srpna až 2. září konalo mistrovství světa jednospřeží. Za Českou republiku v něm závodili Markéta Jelínková, Jan Exnar a Libor Kurka a všichni dokončili kompletní soutěž. O medailích se rozhodovalo v parkuru.
03.09.2018 08:57  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB
Neděle 2. září nabídla při MS jednospřeží jízdy mezi kužely neboli vozatajský parkur. Ten v případě českých jezdců zamíchal jen nepatrně. Markéta Jelínková s Linem si od maratonu polepšila, posunula se o pět příček a v konečném pořadí obsadila 49. místo. Jan Exnar s hřebcem Gss.Farina XXXVIII 57 pouze o dvě pozice klesl a dojel třiapadesátý. Libor Kurka stoupl s Jimem o čtyři místa a bral příčku číslo 69.

V čele se udržel Polák Bartlomiej Kwiatek, který byl ve vedení už po druhém dni šampionátu. Stal se tak mistrem světa pro rok 2018. Stejně tak nezměnil parkur nic na stříbrné pozici, tu brala nizozemská jezdkyně Saskia Siebers. Francouze Jeana Michela Olive vystřídala na třetím místě jeho krajanka Marion Vignaud.

V týmech dominovali Nizozemci, druzí skončili Francouzi a třetí příčku obsadili Poláci.