Jezdecké dění na Slovensku v 15. a 16. týdnu 2018

Celkem dva mítinky čítal kalendář závodů Slovenské jezdecké federace v období 15. a 16. týdnu 2018. Zatímco v Dunajském Klátově startovali drezurní jezdci při závodech Zepter Dressage Grand Prix, v Prešově se uskutečnil halový skokový mítink…
18.04.2018 17:22  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

V termínu 14. – 15. dubna si na své přišli především drezurní jezdci. Dvoudenní mítink s názvem Zepter Dressage Grand Prix byl zároveň druhým kvalifikačním závodem v rámci Donau Bohemi Trophy. Sobotní program vyvrcholil úlohou Intermediate II., kterou ovládla maďarská dvojice Szokola Csaba v sedle koně Disneyland s výsledkem 69.657 %. Do volné sestavy Grand Prix, která byla zlatým hřebem nedělního programu, nastoupila jediná dvojice, a to v maďarských barvách. Bálint Tamás spolu s Comico XIV získali od rozhodčích hodnocení 67.500 %.

V sobotu 14. dubna hostil prešovský areál halové skokové závody. Zde se soutěžilo až do stupně ZL, kde si pro vítězství dojel Robert Sopkovič v sedle koně Achiles-CO.

Opět dvojici závodů slibuje kalendář SJF na následující období. Hippoclub Litovská Sielnica se otevře v termínu 21. – 22. dubna jarním skokovým závodům. V Košicích se pak v sobotu 21. dubna uskuteční Slovenský voltižní pohár.