Grand Prix s´Hertogenbosch pro Nielse Bruynseelse

CSI5* v s´Hertogenbosch je nově zařazeno do série Rolex Grand Slamu. Soutěž Grand Prix se tak stala ještě prestižnější záležitostí, než tomu bylo dosud. Jela se v neděli 11. března a nabídla napínavou podívanou, z níž vyšel vítězně Niels Bruynseels.
11.03.2018 18:30  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB
Niels Bruynseels a Gancia de Muze při SP ve Veroně. Foto: Josef Malinovský

Grand Prix s´Hertogenbosch (NED) byla vrcholem mítinku, který je od letošní sezony společně s Cáchy, Spruce Meadows a Ženevou součástí Rolex Grand Slamu.

S překážkami do 160 cm si v základní části poradilo třináct špičkových dvojic bez trestných bodů a o vítězství se tak rozeskakovaly.

Překonat bez chyb i rozhodující parkur se podařilo šesti z nich. V nejlepším čase 37,10 procválal cílem Belgičan Niels Bruynseels v sedle klisny Gancia de Muze a dojel si pro prémii více než čtvrt milionu eur. O sedm desetin sekundy pomalejší byl Marcu Ehning (GER) na Cornado NRW. Třetí místo bral domácí jezdec Harrie Smolders s Emeraldem.