Devadesátka EquiTV z MČR ve všestrannosti 2018

Tento díl Devadesátky EquiTV je věnovaný mistrovství České republiky, které hostily, stejně jako v loňském roce, Pardubice. O medaile tam soutěžili jezdci všech věkových kategorií. My si shrneme výsledek té nejtěžší, tedy MČR seniorů.
25.07.2018 13:12  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

DEVADESÁTKU Z PARDUBIC MŮŽETE SLEDOVAT ZDE

Dostihové závodiště v Pardubicích je tradiční dějištěm mistrovství České republiky ve všestrannosti a nejinak tomu bylo i v letošním roce. O medaile tam jezdci všech věkových kategorií závodili od 19. do 22. července. Seniory čekal stupeň obtížnosti CNC2* a vysoké úrovni odpovídaly i výsledky z terénní zkoušky. Trať polského stavitele Marcina Konarského dokázaly pouze dvě dvojice překonat bez penalizace. Jedním z nich byl obhájce zlata z let 2016 a 2017 Miloslav Příhoda, který kurzem prošel v sedle Lorda hladce a před parkurem držel druhou příčku. V neděli však kvůli zdravotní indispozici jeho koňského svěřence se rozhodl v soutěži nepokračovat. Druhý bezchybný výkon v terénní jízdě předvedla sestra Miloslava Příhoda Veronika, která s koněm Expresso-EV nakonec po zaváhání v parkuru dojela pátá. Těsně pod stupni vítězů skončil Radim Toman s valachem Easy Jump. Z výsledku však jistě zklamaný nebyl, vždyť na konečnou pozici se díky výbornému parkuru posunul o celých jedenáct příček vzhůru. Bronzovou medaili vybojoval Petr Myška v sedle klisny Oboras Shut It Out. Na špičku se dostal díky velmi dobře zajetému krosu a zejména díky bezchybné skokové zkoušce. Nedělní disciplína pomohla také stříbrné Miriam Záveské, která z průběžně sedmého místa poskočila na medailovou pozici právě po čistém parkuru. Mistrem České republiky se stal zkušený reprezentant Robert Pokorný. Zlatou medaili vybojoval po třech letech, když titul získal naposled v roce 2015.