Čtvrteční festival s finále ZJP a všestranností

Jen jednou za rok se v České republice koná halová všestrannost, a to při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem. Na programu byla ve čtvrtek 23. března a těšila se z kvalitního startovního pole. Ve stejný den vyvrcholil také Zimní Jezdecký pohár ČJF…
24.03.2017 00:52  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

O závěr druhého závodního dne se postarala halová všestrannost, která měla na startu úspěšné reprezentanty v této disciplíně, jako jsou např. Robert Pokorný, úřadující mistr České republiky Miloslav Příhoda či olympionik Jaroslav Hatla.

Téměř 30 jezdců se vydalo na trasu základního kola, devět bezchybných se pak probojovalo do rozeskakování. V něm si nejlépe vedla Markéta Miková, která s klisnou Persona Grata jezdí obvykle parkur. Druhé místo připadlo Denise Vegrichtové, která s klisnou Phoebe zakončila pro sebe velmi úspěšný den další dekorovanou pozicí v elitní trojici. Třetí pak skončil úspěšný reprezentant ve všestrannosti Robert Pokorný s koněm Rhea 1. I další příčky obsadili jezdci, kteří se specializují na všestrannost, a to Adéla Svobodová s Urleven Barnaul-SL a Miloslav Příhoda s koněm Ata 1.

V rámci skokové části byly nejdůležitějšími soutěžemi parkury stupňů obtížnost L* (115 cm) a S* (125 cm), které se jely s finále pro deset nejlepších jezdců. Obě soutěže byly zároveň finálovými koly v rámci Zimního Jezdeckého poháru České jezdecké federace. Nejúspěšnější jezdkyně jak tohoto seriálu, tak samotné otevřené soutěže, byly Denisa Vegrichtová a Tereza Mücková. Tereza Mücková totiž zvítězila na parkuru stupně L* s koněm Fortuna 7, díky čemuž si připsala na konto také nejvyšší počet bodů do žebříčku Malé túry Zimního Jezdeckého poháru ČJF. V součtu nakonec o jeden bod zvítězila před Denisou Vegrichtovou. Ta ve finále sedlala koně Garfield a v otevřené soutěži skončila těsně druhá. Třetí místo v seriálové soutěži získala Kateřina Zigová.

V soutěži stupně obtížnosti S* (125 cm) se očekával souboj čtyř jezdců o vítězství v rámci Velké túry, neboť právě čtyři jezdci nastupovali do závěrečné fáze seriálu se shodným počtem bodů. Risk ve finále se nejvíce vyplatil Denise Vegrichtové, která si s klisnou Violett nakonec zajistila celkové vítězství. V otevřené soutěži ji porazila jen Tereza Mücková, které však tentokrát vítězství v závěrečném kole na celkové prvenství nestačilo. Radovala se však z konečné druhé pozice. Na třetí místo pak klesla Andrea Halíková. Tato jezdkyně nastupovala do finále z první pozice. V Lysé sice zajela nejrychlejší parkur, ale bohužel se nevyvarovala chybám, které ji o vítězství připravily.

Obě uvedené soutěže byly velmi kvalitně obsazeny a představilo se v nich mnoho úspěšných jezdců. Pro některé bylo velkým lákadlem právě možné umístění v elitní trojici celkového pořadí Zimního Jezdeckého poháru ČJF, někteří využili tyto soutěže jako přípravné před páteční Grand Prix Czech Equestrian Teamu.

V pátek 24. března začne program Jezdeckého festivalu v 9.30 hodin a skokovým vrcholem se stane právě Grand Prix Czech Equestrian Teamu. Ta by měla odstartovat ve 13.00 hodin. Na závěr dne pak pořadatelé připravili mezinárodní utkání v Pony-games, což jsou štafetové soutěže dětí na ponících. Podrobnosti naleznete na webových stránkách s adresou www.jezdeckyfestival.cz. Závody lze sledovat také online, a to na EquiTV.cz nebo prostřednictvím sportovního webu České televize.