Barbora Tomanová závodila v Brémách

Na národní závody se do německých Brém vydala ve dnech 31. května - 2.června mladá jezdkyně Barbora Tomanová. S sebou si vzala koně Cojacka, Kohena a Carefula a se všemi se jí dařilo. V nedělní Grand Prix dokončila s Cojackem s jednou chybou...
02.06.2013 23:30  |  Rubrika: Sport  |   FANCLUB

Jedním z trojice koní byl v Brémách i Kohen. Foto archiv jezdkyně

Nejblíže měla jezdkyně k pěknému umístění v sobotu. S Kohenem měla v soutěži 135 cm vysoké druhý nejlepší čas, jedna chyba je však odsunula na osmé místo. Tentýž den startovala s Carefulem v soutěži 145 cm, v níž také jednou chybovali

V pátek startovala Barbora Tomanová s koněm Cojack a Careful. S oběma nastoupila v soutěži 140 cm, s Cojackem dokončila bez zaváhání a s Carefulem obdržela 4 trestné body.

Závěrečný nedělní den nastoupila česká reprezentantka s Kohenem do parkuru 140 cm. Do cíle dorazili s jednou chybou, stejně jako posléze s Cojackem. S ním se však představila ve vrcholné Grand Prix, která byla na výšce 145 cm. Se všemi třemi koňmi byla jezdkyně velmi spokojená.

„Jednalo se sice o národní závody, ale jejich úroveň byla hodně velká. Mimo jiné zde startovali i jezdci jako Bengtsson a Carsten Otto Nagel,řekla Barbora Tomanová. „Parkury byly opravdu technické, a to již od prvního dne. Stavitel nešetřil nikoho, v nižších soutěžích bylo taktéž vše vysoké a široké přesně dle rozpisu. A tak by to mělo být… Se svými koňmi jsem moc spokojená. Podali skvělé výkony a výborně skákali.“