Mezinárodní jezdecká federace FEI pozastavila dočasně činnost jezdkyni Nicole Walker. Členka A-týmu Kanady byla během Panamerických her testována na zakázané látky s pozitivním výsledkem. Právě na této akci si Kanada zajistila postup na OH.
Nakladatelství Arcaro v listopadu vydává unikátní knihu o Františku Venturovi, založenou na jeho vlastních vzpomínkách. Jako malou ochutnávku vám nabízíme "rozhovor" se samotným olympijským vítězem, sestavený podle jeho dochovaného rukopisu.
Česká republika má velmi reálnou šanci po dlouhých dvanácti letech vyslat svého jezdce a koně na olympijské hry. Na přelomu července a srpna 2020 by Tokiu by pravděpodobně neměl chybět ve všestrannosti Miloslav Příhoda.
Český reprezentant ve všestrannosti Miloslav Příhoda se nově dostal mezi nejlepších sto jezdců v žebříčku Mezinárodní jezdecké federace (FEI). V olympijském bodování skupiny C je na třetím místě, ale jeho možnost kvalifikace získala reálné rozměry.
Mezinárodní jezdecká federace aktualizovala na začátku srpna olympijské žebříčky. Ve skupině C všestrannosti již není na vedoucí pozici Miloslav Příhoda. Předstihli ho dva Rusové a další dva se na něj v počtu bodů zlehka dotahují.
Na parkurovém mistrovství ČR skončil Miloslav Příhoda v polovině startovního pole. Jeho hlavní parketou je však stále všestrannost. Při republikovém šampionátu této disciplíny bude v Borové ovšem chybět. Jede do Strzegomi bojovat o olympijské body!
Podívejte se na krátký souhrn z olympijské kvalifikace, kterou absolvoval český národní tým v pátek 28. června v Budapešti. Nakonec obsadili druhé, tedy nepostupové, místo za vítěznou Ukrajinou. Připomeňte si to v Devadesátce EquiTV.
Stejně jako před čtyřmi lety v Šamoríně, i v letošní přímé kvalifikaci na olympijské hry v Budapešti porazil tým Ukrajiny českou národní reprezentaci a získal tak postup do Tokia. Podrobné informace a výsledky najdete v článku níže.
Důležitý den pro český parkurový sport se blíží. V Budapešti se 28. června odehraje týmová soutěž, která umožní vítěznému celku účast na olympijských hrách v Tokiu. Co čeká naše jezdce, kdo bude největší konkurence, jaké bude hodnocení soutěže?
Dva dny nás dělí od jedné z nejdůležitějších parkurových soutěží sezony 2019. Český tým pojede v pátek 28. června o přímý postup na olympijské hry v Tokiu. Podívejme se do areálu v Budapešti, který rozhodně patří k těm nejzajímavějším v Evropě.
V tomto díle rubriky Lexikonu olympijských vítězů nepůjdeme v historii nijak daleko. Věnujeme ho švýcarskému parkurovému jezdci, který vyhrál individuální soutěž v Londýně. Aktuálně je lídrem světového žebříčku. Ano, je to Steve Guerdat.
Skvělý vstup do sezony má za sebou český jezdec všestrannosti Miloslav Příhoda. Po slibném výsledku v Sopotech zářil v Baborowku při kvalifikační soutěži pro OH 2020. Jak přiznal v rozhovoru pro EquiTV.cz, kvalifikace do Tokia původně cílem nebyla.
Mezinárodní jezdecká federace FEI změnila v roce 2018 systém rozdělení kvót pro parkurové týmy, které budou usilovat o účast na olympijských hrách v roce 2020 v Tokiu. Jakým způsobem se může české družstvo dostat do Japonska?
Když se řekne německá skoková reprezentace, snad každému se vybaví jako první jméno Ludgera Beerbauma. Ten je totiž bez nadsázky legendou. Ovšem ani jemu se nevyhnuly slabší chvíle, včetně potíží s dopingem. Je tady další Lexikon olympijských vítězů.
Česká jezdecká federace oznámila, že čeští jezdci budou bojovat o kvalifikaci na olympijské hry 2020 ve třech disciplínách. Kromě skoků chtějí soutěžit pod pěti kruhy i zástupci všestrannosti a drezury vč. paradrezury. V parkurech přišla komplikace.
Každý, kdo má ve svém rodném listě „Made in Czechoslovakia“, zejména ti z východní části naší dřívější společné republiky, bude moci v letošní Global Champions pravidelně fandit nejen Anně Kellnerové, ale i Bronislavu Chudybovi z týmu Doha Falcons.
Jeden z nejzajímavějších momentů v historii olympijských her nastal po skončení soutěže všestrannosti v roce 2004 v Aténách. Brit Law se stal zlatým medailistou. Překvapený byl celý svět a nejvíc on. Dozvěděl se o tom až po návratu na ostrovy.
Hlavním cílem letošního roku je pro parkurové reprezentanty týmová olympijská kvalifikace, která by se měla uskutečnit na konci června. Tomuto závodu vše podřizuje i Aleš Opatrný. Ten kvůli tomu dokonce oželel dočasně členství v týmu Prague Lions.
Individuální zlato ve skákání vybojoval v roce 2016 v Riu. Bylo mu 58 let. Završila se tím jeho kariéra, která mu vedle úspěchů přinesla i těžký úraz, z něhož se dokázal vyškrábat opět na vrchol. Je tu olympijský lexikon věnovaný Nicku Skeltonovi.
Drží rekord v počtu medailí, které získal jeden sportovec na olympijských hrách v jezdeckých disciplínách. V Aténách vyhrála v pátém měsíci těhotenství. Byla spojována se zakázaným rollkurem. A prorazila v reiningu. To je Anky van Grunsven.
Hvězda belgického i světového jezdectví a mistr světa z roku 2006 z WEG v Cáchách, to je Jos Lansink, který od 25. do 27. listopadu vedl soustředění YR Academy ve Zduchovicích. V poslední den akce poskytl rozhovor pro EquiTV.
„Po naší neuvěřitelné společné cestě jsme se s majiteli rozhodli, že je čas, aby legendární Hello Sanctos skončil kariéru,“ uvedl špičkový britský jezdec Scott Brash. Historicky jediná dvojice, která vyhrála Rolex Grand Slam tak bude brzy minulostí.
O cestě trenérky Ivany Pejškové k dostihovým koním ve Velké Chuchli kdysi rozhodla náhoda. V Podcastu EquiTV vypráví nejen o svém životním koni Dally Hit, ale i setkání se svým prvním manželem Karlem Havelkou a podpoře mladých jezdeckých talentů.
Svého času aktivní jezdec, dnes již zkušený stavitel krosových tratí a žák jednoho z nejuznávanějších evropských funkcionářů Václav Žižka v rozhovoru prozradil, jakým způsobem sestavuje tratě. Jeho učitelem není nikdo jiný než Marcin Konarski.